Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(=)
  

Gemi Adamı

 

 

 

     Gemi adamı adaylarının dikkatine piyasada kendini denizcilik firması gibi gösteren ne olduğu belli olmayan bir çok kişi bulunmaktadır.Hiçbir resmi kaydı olmayan bu kişiler yüksek maaş vaatleriyle insanları kandırmaktadırlar.2000 usd -3000 usd arası gıbı maaşlar söylemekte olup bunların aslı yoktur.Türk bayraklı gemilerde maaşlar türk lirası olarak ödenmektedir.Bunlarda 1600- 3000 tl arasında değişmektedir.Bu türk firmalar sürekli isim değistirip insanların paralarını alıp işlerini yapmamaktadır.yeni gemi adamı cüzdanı cıkartacak arkadaşların dikkatli olmasını ve böyle kişilere para vermemesi ve itibar edilmemesi önemle duyurulur.Gemi adamı cüzdanı ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar için aşağıda kısa bilgiler vermiş olup bize 0216 334 33 23- 0216 334 33 24 veya 0532 300 50 58 nolu telefonlardan ulaşabilirler.                                        

Firmamızın bünyesinde okullarımız olup gemi adamı eğitimleri verilmektedir.

      Gemi adami cüzdani alabilmek için herhangi bir saglik sorunu,sabika kaydi olmamasi ve 17 yasindan gün alip en az ilkögretim mezunu olmak gerekmektedir.

NOT:8 yillik zorunlu egitim öncesi ilkokul mezunu olanlar gemi adami ehliyeti alabilirler.

ASÇI: Asçi ehliyeti alicak kisilerin karada en az 6 aylik asçi hizmet belgesi olmasi gerekmektedir.bu belge 12 günlük s.t.c.w. egitimi ve 5 günlük gemi aşçılığı uygunluk eğitimi sonucunda alinmaktadir.ortamala maaşları 2000-3000 tl arasıdır.

KAMAROT: Kamarot gemilerde servis elemanidir.asçiya yardimci olur ve temizlik isleriyle ilgilenir.12 aylik hizmet belgesi olmasi gerekmektedir.12 günlük s.t.c.w. egitimi sonunda ehliyeti almaya hak kazanilir.oratalama maaşları 1800-2500 tl arasıdır.

GEMICI: Güverte personelidir.güvertenin temizligi,raspa,boya ve vardiye tutma gibi rutin isler yapar.gemici yeterliligindeki kisiler güvertede hizmetleri sonucunda ehliyetlerini yükseltirler.36 günlük kurs sonucunda gemici ehliyeti almaya hak kazanilir.ortalama maaş 1800-2500 tl arasıdır.

YAGCI:Makine personelidir.makinenin temizligi,yagi,suyu,bakimi ve vardiye tutma gibi islerden sorumludur.makine sinifindaki personellerde hizmetleri sonucu yükselme imkani vardir.36 günlük egitim sonucu yagci ehliyeti almaya hak kazanirlir.ortalama maaş 2000-3000 tl arasıdır.

NOT:Güverte ve makine sinifinin yükselme dereceleri sitemizin bilgi bankasi gemi adami yeterlilikleri bölümünde gözükmektedir.

Askerligini serdümen er veya porsun er yapmislara 12 günlük s.t.c.w. egitimi sonucunda usta gemici yeterliligi verilmektedir.bunlarin disinda askerligini bahriyeli yapmis kisiler hizmet belgelerine istinaden 12 günlük s.t.c.w. egitimi sonucunda yagci veya gemici yeterligi alirlar.

Meslek lisesi tesviye,elektrik,makine,döküm ve metal isleri mezunlarina 12 günlük s.t.c.w. egitimi sonunda yagci yeterliligi verilir.

Mesleki eğitim kurslarımızda olup ısteyen personele raspa-boya,kaynak,ileri kaynak,gemi elektriği,iş makineleri kullanma kurslarıda verilmektedir.

   GEREKLI EVRAKLAR

 1-)20 ADET RESIM
 2-)KIMLIK FOTOKOPISI
 3-)SABIKA KAYDI
 4-)ASKERLIK TERHIS BELGESI
 5-)IKAMETGAH-NUFÜS SURETI

 6-)DİPLOMA FOTOKOPİSİ